איך מנקים קרקמיקה אחרי שיפוץ

אחת הבעיות שנתקלים בה הכי הרבה אנשים אחרי שיפוץ זה ניקוי הקרמיקה. אריחי קרמיקה בחדר האמבטיה, במקלחת או במטבח דורשים עבודה קפדנית ומותאמת אישית לפי סוג האריח. חשוב מאוד לבחור חומר ניקיון איכותי שמתאים לסוג האריח ולא חס וחלילה יגרום נזק לאריח בטווח הרחוק, גם אם לא רואים זאת במבט ראשון.

הנה טיפ שיעזור לכם איך לנקות קרמיקה בצורה טובה יותר

ראשית עליכם לנקות את הקרמיקה באמצעות מטאטא או באמצעות שואב אבק מתאים. מומלץ לעשות זאת מס' פעמים בחודש על מנת שגרגירי חול או לכלוכים אחרים לא יגרמו לשריטות קטנות על האריחים וחשוב מאוד לא לדלג על השלב הזה. לאחר מכן ערבבו מים עם חומר ניקוי איכותי שמתאים לאריח שלכם והחלו לנקות באמצעות סמרטוט. חשוב להקפיד להשתמש בסמרטוטים טובים ולא סמרטוטים מספוג שרק ידחפו את המים המלוכלכים לתוך החריצים. לאחר מכן יש לייבש את הרצפה בצורה ייסודית.

ניקיון של החריצים

אחד הדברים החשובים ביותר הוא לשמור על החריצים נקיים, אנחנו קוראים לכם חריצים כי זו השפה הנהוגה אך למעשה הם נקראים פוגות או מישקים. כשהחריצים לא נקיים הקרמיקה יכולה להיראות לגמרי אחרת, מיושנת ומלוכלכת גם לאחר ניקיון. החריצים נוטים לספוג הרבה לכלוך שמתקשה וקשה להסרה וישנם חומרים ייעודיים שמטרתם היא להמיס או לשחרר את הלכלוך הקשה הזה ולאפשר ניקיון מהיר וקל. חשוב להשתמש בחומרים איכותיים ולהקפיד לבצע את העבודה נכונה. בנוסף, מומלץ להשתמש בכפפות.

קרמיקה מבריקה

גרניט פורצלן

גרניט פורצלן (או אריחי פורצלן) הם אריחי קרמיקה מסוג מוכר וטוב שמחזיקים מעמד בדרך כלל יותר זמן. הם עשויים מחרסינה והם קיימים במגוון רחב יותר של עיצובים במחירים הוגנים לכל כיס ולכן הם גם הפופולריים בישראל. ניקיון של גרניט פורצלן נעשית באותו אופן של אריחי קרמיקה אחרים אך שוב, רמת המקצועיות שלכם משפיעה מאוד על התוצאה ולכן מומלץ לפנות לחברות ניקיון המתמחות בניקיון אריחי קרמיקה.

הברקת הקרמיקה

אריחי קרמיקה רבים, יכולים להיראות מאוד טוב לאחר שטיפה אבל ברגע שהמים מתייבשים הברק שלהם נעלם. זה בדרך כלל קורה כמזניחים את הקרמיקה או מנקים אותה באמצעות חומרים לא נכונים ובחוסר מקצועיות. על מנת להבריק את הקרמיקה צריך להשתמש במכשור מיוחד שיש לחברות ניקיון מקצועיות.

אם אתם רוצים לקבל פרטים נוספים צרו איתנו קשר.

צור קשר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם